Logo Panevropské univerzity
Search
Close this search box.

MENU

Search
Close this search box.

Marketingové komunikace:

Webmarketing

Studijní
program

Marketingové komunikace (Bc.)

Forma
studia

Prezenční (všední dny) Kombinovaná (víkendy)

Výukové
sto

Praha, Ostrava​

Školné za
semestr

Praha od 30 800 Kč
Ostrava od 25 300 Kč

JAK MŮŽE WEBMARKETING POSUNOUT TVŮJ PODNIK?

Chceš vědět, jak efektivně využívat internet pro marketingové účely? Předmět tě seznámí s nástroji a strategiemi pro online marketing, včetně obsahového marketingu, e-mail marketingu a analýzy webu.

Získej komplexní vzdělání
z rozmanitých oblastí marketingu,
staň se specialistou v oboru.

Vystuduj Marketingové komunikace.

SERFUJ NA VLNÁCH MARKETINGU

Freelancer nebo nomád

Naše oblast kriminologie nemá v podobném rozsahu a kvalitou pedagogického sboru v ČR obdobu.

Co je to Webmarketing?

Webmarketing je oblast marketingu zaměřující se na propagaci produktů nebo služeb prostřednictvím internetu. Zahrnuje široké spektrum aktivit, včetně vytváření a správy webových stránek, obsahového marketingu, SEO (Search Engine Optimization), PPC (Pay-Per-Click) reklamy, a využívání sociálních médií pro marketingové účely. 

Webmarketing vyžaduje kombinaci technických dovedností, jako je znalost programovacích jazyků a designu webových stránek, a marketingových schopností, jako je pochopení spotřebitelského chování a digitálních marketingových strategií.

Proč se zajímat o studium Webmarketingu?

Studium webmarketingu je klíčové v dnešní digitálně zaměřené obchodní éře. S rostoucí prevalencí internetu a digitálních technologií, se stává efektivní webmarketing nezbytným pro úspěch jakéhokoli podnikání. 

Učení se dovednostem spojeným s webmarketingem umožňuje jednotlivcům lépe pochopit, jak efektivně propagovat produkty a služby online, dosáhnout cílového publika, a využít digitální nástroje a platformy pro zvýšení viditelnosti značky a prodeje.

Co mě naučí v rámci Webmarketingu vysoká škola?

V rámci studia webmarketingu na vysoké škole se studenti dozvědí široké spektrum dovedností a znalostí. Naučí se o základních termínech a technologiích potřebných pro tvorbu a správu webových stránek a získají dovednosti v oblasti content marketingu, efektivního vedení blogů, a optimalizace obsahu pro vyhledávače. 

Ty zahrnují základní terminologii web marketingu, technologické předpoklady tvorby webu, návrh a správu e-shopů, content marketing, blogging a jeho optimalizaci, návrh a optimalizaci web designu, responzivní design, a zjednodušení webové architektury pro lepší uživatelský zážitek. Studenti se také naučí připravit web pro SEM (Search Engine Marketing), což zahrnuje SEO a placenou reklamu na internetu.

Kde znalosti o Webmarketingu využiji?

Znalosti o webmarketingu lze využít v mnoha oblastech. Jsou klíčové pro role v digitálním marketingu, správě obsahu, SEO, PPC marketingu a sociálních médiích. Dovednosti jsou rovněž nepostradatelné pro podnikatele a vlastníky malých firem, kteří chtějí propagovat své produkty nebo služby online. 

Víceúrovňová znalost webmarketingu umožňuje jednotlivcům efektivně pracovat v týmech zabývajících se online marketingem, strategií obsahu, a designem webových stránek, a také jim pomáhá při nastavování a sledování úspěšných online marketingových kampaní pro různé typy podnikání.

Chceš studovat
ryzí marketing?

Ovládni taje těch, co ti denně servírují reklamu přímo pod nos. První krok k odhalení všech tajemství je? Vyplnění přihlášky.

Setkejme se

U hřejivého šálku kávy

Potřebuješ poradit s výběrem studijního programu? Nebo doklepnout přihlášku? Setkejeme se u hřejivého šálku, rádi ti pomůžeme!

Zaostřeno na předměty

Studium Webmarketingu, jaká témata můžeš očekávat?

Webmarketing

Studium Webmarketing – Obsah:
Cílem předmětu Webmarketing je uvedení studentu do základných souvislostí, které jsou spojené s webovými stránkami.

Předmět je zaměřený na osvojení si základné terminologie z technologického předpokladu tvorby webu a jeho obsahovými náležitostmi.

Z toho důvodu studenti budou pracovat na návrhu vlastní webové stránky s komplexní digitální marketingovou strategií.

Studenti se dozvědí základní pojmy spojené s web marketingem, jako jsou SEO (Search Engine Optimization), PPC (Pay-Per-Click) reklama, konverzní míry, analytika webu atd. Také se seznámí s technologickými aspekty vytváření webových stránek, jako jsou programovací jazyky (HTML, CSS, JavaScript) a správa webového hostingového prostoru.

Studenti se budou zabývat různými typy webových stránek, včetně těch, které slouží k budování a propagaci značek. Pochopí, jak vytvářet a spravovat e-shopy, včetně důležitých aspektů jako je návrh uživatelského rozhraní, zabezpečení transakcí a sledování prodeje.

Studenti se seznámí s obsahovým marketingem. Naučí se, jak vytvářet kvalitní obsah pro webové stránky, jakým způsobem personalizovat obsah pro cílovou skupinu a jak efektivně distribuovat obsah prostřednictvím různých online kanálů, včetně sociálních médií a emailového marketingu.
Studenti se dozvědí, jak správně psát a upravovat blogové články, aby byly atraktivní pro čtenáře a přitahovaly vyhledávače. Budou se také učit základy SEO pro blogy a jak efektivně propagovat své blogy.
Studenti získají hlubší povědomí o designu webových stránek. Naučí se pracovat s barvami, typografií, grafickými prvky a uživatelským rozhraním. Porozumějí důležitosti vizuálního dojmu, který web vytváří na návštěvníky.

Studenti se budou zabývat vylepšením uživatelského zážitku na webových stránkách prostřednictvím úprav designu. To zahrnuje zlepšení rychlosti načítání stránek, optimalizaci pro různá zařízení a navigaci na webu.

Studenti se dozví, jak vytvářet responzivní webové stránky, které se automaticky přizpůsobí různým obrazovkám, včetně mobilních telefonů, tabletů a desktopů. Tím zlepší dostupnost svých stránek pro širokou škálu uživatelů.

Studenti se seznámí s principy zjednodušení webové architektury, aby stránky byly intuitivní a snadno použitelné pro návštěvníky. Naučí se, jak vytvářet logické navigační struktury a optimalizovat uživatelský workflow.

Studenti budou schopni efektivně připravit webové stránky pro Search Engine Marketing (SEM). Naučí se provádět klíčový výzkum slov a provádět on-page a off-page SEO optimalizace, aby zvýšili viditelnost svých stránek ve výsledcích vyhledávání.

Zlevni si školné
O 4 000 Kč

Každý rok

Neplať školné každý semestr.

Vyber si roční platbu a získej každoroční zvýhodněné školné se sníženou cenou o více než 4 000 Kč. Za dobu tříletého bakalářského studia tak ušetříš třeba na…? ;)

studuj program
Marketingové
komunikace

Komplexní vzdělání z oblasti marketingu. 

dny otevřených dveří

Prohlídka univerzity, představení studijních programů na dnech otevřených dveří: 12.6.2024 od 16:00 hod..

Jsme panevropská

Stvořit vysokou školu býval pouhý sen. Za jednadvacet let jsme ale dospěli – stali se Panevropskou univerzitou!

Search
Close this search box.

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student