Fakulta Vysoká škola podnikání a práva

Proč má fakulta jméno „fakulta Vysoká škola podnikání a práva“? Odkud se vzala? 

 

O Vysoké škole podnikání a práva

Vysoká škola podnikání a práva? Tady to před více než 22 lety začalo. Sen skupiny akademiků a profesionálů o vytvoření soukromé vysoké školy se stal z pouhého snu skutečností. Nebyla to snadná cesta, nestalo se tak ani ze dne na den, ale při pohledu z dnešní doby si můžeme říci, byla úspěšná.

Vysoká škola podnikání a práva, tehdy ještě Vysoká škola podnikání (VŠP), se mezi studenty rychle etablovala. V dobách, kdy byl internet dostupný závratnou rychlostí 56kB přes telefonní linku, si škola získávala každoročně více a více studentů osvědčenou metodou Word-of-mouth (WOM) a doporučeními spokojených studentů. Původní odhady k počtu studentů měly být 1000 studentů za 5 let, tuto hranici však překonala již druhý rok své existence.

Proč byla mezi studenty populární?

Student zde nebyl jen číslo. Panovala zde přátelská atmosféra, nikdo si na studentech „nehasil žáhu“. Kombinované studium probíhalo v dvoutýdenních/měsíčních  víkendových tutoriálech, ale hlavně – škola stála od začátku na svém pilíři, a to výuce podnikání.

Fakulta Vysoká škola podnikání a práva

Škola, resp. dnes fakulta, se ve svém přístupu nezměnila. Vlastně změnila, ale směrem vpřed. Propojení teorie a praxe, optimální skladba předmětů, výuka v menších skupinkách, časové rozvržení výuky, které umožňuje studentům lépe si rozvrhnout práci/brigády se studiem.

Pracovat na sobě a posouvat se dál bylo pro školu vždy příznačné. Sice občas zaškobrtla, ale jdeme dál. Děláme, co učíme, učíme, co děláme. Některé studijní programy jsme ukončili, jiné nové zavedli a některé stále aktualizujeme a doplňujeme o nejnovější poznatky.

Profesní orientace studijních programů přišla jako logické vyústění našich snah, stejně jako možnost nabídnout našim studentům doktorské studium. Vysoká škola podnikání a práva tak přirozeně končí a vše, co ji symbolizuje, dál pokračuje pod fakultou.

Panevropská,
univerzita tvého života

Pochopíš, co se učíš, proč se učíš a kde to využiješ!

Fakulta VŠPP

Získejte informace o fakultě Vysoké školy podnikání a práva. Jaké je její poslání, směřování, jaká je?

Vedení fakulty VŠPP

Potřebujete se obrátit na vedení fakulty? Nebo vás zajímá, jak je strukturované? Informace zde.

studijní programy

Přes 20 studijních programů poskytuje nabídku, ze které si skoro každý vybere.

Panevropská univerzita

Studijní programy

Přes 20 studijních programů poskytuje nabídku, ze které si skoro každý vybere.

O panevropské univerzitě

Odkud jsme, kam směřujeme, čím se řídíme a na jak pevných základech stojíme?

fakulty

Většinou univerzity tvoří fakulty. U nás fakulty stvořily Panevropskou univerzitu. Proč? Jak?

Jsme panevropská

Stvořit vysokou školu býval pouhý sen. Za dvaadvacet let jsme ale dospěli – stali se Panevropskou univerzitou!