Logo Panevropské univerzity
Search
Close this search box.

MENU

Search
Close this search box.

MBA

Zvyšte si
profesní
vzdělání

MBA patří v posledních 10 letech mezi nejoblíbenější formy profesního vzdělávání. Není se čemu divit, díky absolvování tohoto oboru získáte v dané oblasti více praktických dovedností než v případě některých 5letých vysokoškolských oborů. Pravidelně aktualizované osnovy
a důraz na praxi zaručí studentům MBA, že znalosti z této formy vzdělávání jim skutečně pomohou nastartovat podnikání nebo se kariérně posunout na vyšší příčky. Hledáte studium, které vám kromě titulu nabídne také skutečnou přidanou hodnotu? Seznamte se s MBA.

PROFESNÍ VZDĚLÁVÁNÍ S MBA

Co je MBA?

MBA je zkratka pro vysokoškolský titul s názvem Master of Business Administration, což bychom mohli volně přeložit jako Magistr pro správu podnikání. V Česku, na Slovensku a v některých dalších zemích se MBA řadí mezi takzvané profesní tituly, které se píší za jménem. V očích tuzemských zaměstnavatelů se na něj často nahlíží jako na vysokoškolské vzdělání prvního stupně a mnozí HR specialisté jej staví na stejnou úroveň jako titul bakalář. V západních zemích je však MBA často považován za vysokoškolské vzdělání druhého stupně a pro mnohé zaměstnavatele je uchazeč s titulem MBA zajímavější než absolvent standardního vysokoškolského studia. Ať už hodláte využít MBA jako doplněk ke klasickému vysokoškolskému vzdělání, nebo jej chcete absolvovat jen samostatně, v obou případech získáte náskok před konkurencí na pracovním trhu nebo v podnikatelském prostředí.

K čemu je
MBA?

MBA, to nejsou jen další zbytečná 3 písmenka za jménem. Kromě zmiňovaného náskoku na pracovním trhu nebo v konkurenčním podnikatelském prostředí vám MBA přinese i množství dalších benefitů:

Získáte nové užitečné kontakty – mezi spolužáky i lektory

MBA můžete při intenzivním studiu absolvovat i za 6 měsíců

Vyberete si specifický obor, který úzce souvisí s vaším segmentem

MBA zvládnete vystudovat i při zaměstnání

MBA lze studovat i online

S MBA máte šanci na vyšší finanční ohodnocení

Studium 

MBA

MBA studium je vhodné opravdu pro každého. Proč? 

Na trhu je v současnosti několik desítek různých MBA studijních programů, které jsou zaměřeny na získání nových praktických dovedností z různých konkrétních oborů – od cestovního ruchu přes realitního makléře po HR manažera nebo digitálního marketéra.

MBA studium trvá na rozdíl od tradičního 5letého vysokoškolského studia mnohem kratší dobu. Dá se absolvovat souběžně s prací, podnikáním, ale i přímo během standardního vysokoškolského studia. 

MBA je investice do budoucnosti – chtěli byste investovat, ale neumíte si vybrat ten správný segment? Nejlepší investicí – lepší než zlato, kryptoměny či akcie – je vždy vzdělání. To vám nikdo nemůže vzít.

Jak se píše
titul MBA?

Po absolvování MBA studia obdržíte certifikát, který potvrzuje vaše úspěšné dokončení tohoto profesního studia. Titul MBA si můžete psát za jménem a příjmením, například v e-mailové komunikaci, v klasické korespondenci, ale i při podepisování dokumentů. Jelikož jde o profesní, nikoli akademický titul, do občanského průkazu se nezapisuje. Existují však i případy, kdy úředník titul do dokladu totožnosti zapíše, jde však spíše o výjimky.

Kde studovat MBA?

Na Panevropské univerzitě máme v současnosti až 4 různé MBA programy zařazené do profesního vzdělávání.

Ve všech případech jde o ideální způsob celoživotního rozvoje dovedností zejména pro vedoucí pracovníky a manažery, a to nejen v soukromém sektoru, ale také ve státní a veřejné správě.

Studijní programy MBA na PEUNI

V současnosti nabízíme tyto studijní MBA programy:

Profesionální MBA pro manažery a podnikatele – skvělý doplňkový program po standardním studiu nebo v průběhu praxe, vhodný pro doplnění dalších znalostí a dovedností. 

MBA Procurement – pro každého ostříleného obchodního zástupce či nákupčího po ukončení VŠ studia.

MBA management velení – pro majitele firem, manažery v oblasti kritické infrastruktury, ale i HR specialisty či studenty Řízení lidských zdrojů po ukončení VŠ studia.

MBA reality – Začínající i zkušení realitní makléři se musí neustále vzdělávat. Tento studijní program je vhodný po ukončení VŠ.

prozkoumej
i další studijní programy

Na Panevropské můžeš naskočit do programu, který ti nabídne to, co od něj očekáváš. S možností vzdělání ve více než 20ti oblastech věříme, že se do tvého gusta trefíme. 

Poznej nás i ty!

Navštiv nás ve dnech otevřených dveří na našich školách v Praze i Ostravě.

Search
Close this search box.

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student