Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Erasmus

Jen málo slov vyvolává mezi absolventy vysokých škol tolik emocí jako Erasmus. Již od roku 1987 dovolují programy Erasmus studentům poznávat svět přímo během vysokoškolského studia a poslední desítky let nejsou výjimkou ani české vysoké školy. Co je vlastně Erasmus, proč je tak oblíbený a proč by měl o jeho absolvování přemýšlet každý vysokoškolák?

Co je Erasmus?

Program Erasmus, nově Erasmus+ nebo Erasmus Plus je program mezinárodní výměny studentů. Umožňuje (převážně) vysokoškolským studentům několik měsíců nebo semestrů studovat na partnerské škole v zahraničí. Program financuje Evropská unie. Kromě pozitivní zkušenosti
s přidanou hodnotou přímo pro absolventy Erasmu je jeho cílem i podpora spolupráce a vztahů angažovaných vysokých škol. A nyní si rovnou představme hlavní důvody, pro které se na Erasmus hlásí stále větší počet studentů.

Studium cizího jazyka

Kde se lépe naučíte cizí jazyk než v zemi, ve které se jím mluví všude? Pokud se rozhodnete absolvovat Erasmus prostřednictvím Panevropské univerzity v závislosti na studijním programu, jenž jste si vybrali před nástupem ke studiu, můžete na dobu jednoho semestru navštívit některou z desítek škol v různých zemích Evropy. Albánie, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Finsko, Francie, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Ukrajina, ale také země mimo EU jako Turecko nebo Mexiko. Zde všude máme partnerské univerzity, na kterých si můžete procvičit nejen angličtinu, ale také úřední jazyk dané země.

Máte zájem o erasmus, ale potřebujete více informací? Kontaktujte nás.

Cestování a poznávání kultur

Všichni dobře víme, kolik stojí týdenní letní dovolená v nějaké zemi. Za týden si stihne člověk sotva odpočinout, ne poznat místní lidi, zvyky, jídla či kulturu. Během Erasmu strávíte v cizině téměř půl roku, což je opravdu dostatek času na to, abyste mohli načerpat nefalšovanou atmosféru daného místa.

Znalosti z partnerské školy

Na partnerské univerzitě nebo vysoké škole budete studovat stejný nebo podobný studijní program jako na Panevropské univerzitě. Během Erasmu si však studenti pochvalují, že se mohli na vyučovanou látku podívat i z jiné perspektivy, například prostřednictvím osnov či postupů, které se využívají v jiné zemi.

Zkušenost s osamostatněním

Dokážete strávit půl roku v zahraničí bez rodičů, přátel nebo kohokoli, kdo mluví vaší rodnou řečí? Jste připraveni cestovat, studovat, případně mít i brigádu zařízenou na vlastní pěst? Erasmus patří mezi ty nejlepší způsoby, pomocí nichž si můžete v mladém věku vyzkoušet život v cizině
a připravit se tak na budoucí povolání nebo podnikání v zahraničí.

Skvělý bod pro CV

Erasmus je něco, co zajímá každého dobrého HR manažera. Pokud při pracovním pohovoru sdělíte, že jste jako student strávili půl roku v zahraničí, váš potenciální zaměstnavatel může automaticky předpokládat, že skvěle ovládáte cizí jazyky, jste průbojní, samostatní a pravděpodobně jste patřili mezi TOP absolventy daného oboru s nadstandardními studijními výsledky.

Neváhejte, pošlete si online přihlášku na vysokoškolské studium a absolvujte Erasmus na Panevropské univerzitě.

Erasmus

NA Panevropské univerzitě

My jsme panevropská

Poznej, co to znamená být Panevropská ve třech jednoduchých bodech.

O panevropské univerzitě

Odkud jsme, kam směřujeme, čím se řídíme a na jak pevných základech stojíme?

fakulty

Většinou univerzity tvoří fakulty. U nás fakulty stvořily Panevropskou univerzitu. Proč? Jak?

Jsme panevropská

Stvořit vysokou školu býval pouhý sen. Za jednadvacet let jsme ale dospěli – stali se Panevropskou univerzitou!

Search
Close this search box.

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student

Já jsem

Budoucí student

Nově přijatý student

Aktuální student